Пам’ятки в Одесі

Пам'ятки в Одесі

Одеса сама по собі, вже є пам’яткою-місто унікальне у всіх сенсах, одне з найколоритніших міст країни. Придбати квитки на поїзд Одеса можна онлайн. Основна маса цікавих місць знаходиться в центрі, тому можна влаштувати пішу прогулянку і оглянути все по порядку. Вулицю Дерибасівську, названу на честь засновника міста Осипа Дерибаса, знають і люблять і одесити, і гості. Вона багата кафе, ресторанами, скульптурними композиціями і красивими будівлями. Тут знаходяться оперний театр, побудований в XIX столітті в стилі ошатного віденського бароко, стілець Ільфа і Петрова, пам’ятник де Рібасу з картою і лопатою в руках і інші визначні пам’ятки, біля яких можна зробити фото.

Не менш знаменитий і Приморський бульвар. З нього відкривається вид на порт, пам’ятник “Золотий хлопчик” роботи Ернста Невідомого і Морський вокзал, біля якого під відкритим небом зібрана велика колекція різноманітних якорів. А в музеї морського флоту (вул.Ланжеронівська, 6), розташованому в красивому будинку XIX століття — пам’ятнику архітектури, ви зможете побачити макети кораблів, експонати, що розповідають про історію мореплавання і 900-річний якір, найстаріший в колекції міста.

Заслуговують на увагу і численні архітектурні пам’ятки, серед яких Шахський і Воронцовський палаци, особняки Новікова, Шидловського, графів Толстих, будинок Фальц-Фейна з атлантами і будинок з однією стіною.

У свій туристичний маршрут бажано включити і Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор. Точну копію цього храму XVIII століття, знищеного більшовиками, звели в 2005 році: іконостас відтворили по маленькій фотографії, а після освячення собору в ньому перепоховали прах Воронцових, з ім’ям яких пов’язано багато міських пам’яток.

Одна з них — Потьомкінські сходи, що ведуть на набережну. Побудована вона була завдяки графу Михайлу Воронцову за проектом архітектора Боффо в 1841 році. Сходи, що складається з 192 ступенів, спроектована так, що при погляді на неї створюються оптичні ілюзії: зверху видно лише майданчики, а знизу — тільки каскад ступенів.

Пам'ятки в Одесі

 

Список одеських пам’яток не буде повним без знаменитого Привозу. На цьому ринку не тільки продаються різноманітні товари і продукти, а й максимально повно проявляються характери місцевих жителів і їх колоритна мова, присмачена гострим гумором.

Adblock
detector